Na Targach Książki w Krakowie

27 pażdziernika 2017
Tuż przed południem w piątek, prawie trzydziestoosobowa grupa uczniów naszego gimnazjum i siódmej klasy naszej szkoły podstawowej opuściła szkolne mury i udała się do Krakowa.  Grupę tworzyli najwięksi miłośnicy literatury, ponieważ celem wyjazdu było odwiedzenie Międzynarodowych Targów Książki. Organizowane są one corocznie, właśnie pod koniec października. Obecne odbywały się już po raz 21. Po dotarciu do Krakowa i zaparkowaniu autobusu udaliśmy się do hali EXPO, gdzie na cztery godziny „utonęliśmy” wśród książek, pisarzy, dziennikarzy i tłumów wielbicieli słowa pisanego. Trudno było szczegółowo obejrzeć wszystkie stoiska wydawnicze. Było ich ponad 300. Każdy miał jednak swoje preferencje i mógł realizować swój program zwiedzania. Jak można było przypuszczać, do domu nie wróciliśmy z pustymi rękoma. Rekordziści będą musieli znaleźć sporo wolnego czasu, bo ich księgozbiory wzbogaciło nawet osiem nowych książek. Na szczęście właśnie rozpoczął się weekend.

sekretariat