NASZA NIEPODLEGŁA

09 listopada 2018
9 października odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybyłych gości witali wolontariusze z kl. 8 wręczając własnoręcznie zrobione kotyliony i częstując ciasteczkami upieczonymi przez  uczestników warsztatów kulinarnych w ramach projektu ,,Łączymy pokolenia’’ dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018. Najpierw talentami aktorskimi i recytatorskimi popisali się uczniowie kl. II, którzy na zakończenie swojego występu zaprosili publiczność do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. W drugiej części wystąpili uczniowie starszych klas. Uroczystość zakończył Pan dyr. Janusz Foszcz, który przybliżył zgromadzonym historię odzyskania niepodległości przez Galicję, w tym Tarnowa.

sekretariat