Nasza Szkoła Uczy jak Dbać o Swoje Zdrowie

22 marca 2015

Po raz trzeci w Społecznej Szkole Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum STO odbył się „Szkolny Dzień Promocji Zdrowia”, który został zorganizowany przez pedagoga szkolnego p. Ewelinę Miś. Celem podjętych w tym dniu działań było promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie zachowań prozdrowotnych oraz eliminowanie zachowań negatywnie wpływających na nasze zdrowie.

Pogoda na zewnątrz tego dnia,  dopisywała w piękne wiosenne słońce. Dzieci były w doskonałych humorach, gdyż od rana czekały na nich wspaniałe i ciekawe propozycje zabaw. W akcję promowania zdrowego trybu życia zostali zaangażowani wszyscy uczniowie.  Zadaniem klas I - III Szkoły Podstawowej było przygotowanie scenki lub skeczu o tematyce prozdrowotnej oraz „okrzyku” promującego zdrowy tryb życia. W ramach akcji przeprowadzony został również "Szkolny MasterChef" w którym brały udział klasy IV- VI. Wśród przygotowanych potraw dominowały zdrowe i smaczne oraz łatwe w przygotowaniu przekąski oraz desery. Atrakcją imprezy był gość specjalny lek med. Wojciech Suseł, który podpowiedział naszym uczniom w jaki sposób dbać o swoje zdrowie oraz jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego trybu życia.

Gimnazjum  również doskonale poradziło sobie z zadaniem. Klasa I, przygotowała film samodzielnie nakręcony, dotyczący szkodliwości używek (alkoholu, narkotyków).  Skecz promujący zdrowy styl życia, zaprezentowała klasa II Gimnazjum.  Interesujące wyniki przedstawione w formie multimedialnej,  zilustrowała nam III klasa. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie ankiet w naszej Szkole na temat  uprawiania sportów, racjonalnego odżywiania. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja, którą przygotowała każda z klas. Na stoiskach znalazły się: soki owocowe, surowa marchew, jabłka, ciasto marchewkowe, orzechy, koktajle owocowe, kolorowe i zdrowe kanapeczki, pięknie wyglądające koreczki owocowe i warzywne.

Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze, uczestnicy zostali uświadomieni o zdrowym stylu życia, natomiast zdrowa rywalizacja pozwoliła wyłonić z pośród uczniów zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Szkoły mgr  J. Foszcz, z-ca dyrektora,
a także nauczyciele i wszyscy wychowawcy .

Wszystkim nauczycielom i uczniów, a także rodzicom za angażowanie i aktywny udział w działaniach związanych z Dniem Promocji Zdrowia w Społecznej Szkole Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum STO w Tarnowie składamy serdeczne podziękowania.