Niezwykły gość na lekcji języka polskiego

11 pażdziernika 2014
W czwartek 9 października klasa V gościła na lekcji języka polskiego niezwykłego gościa. Niespodziewaną wizytę złożył nam pan Cezary Domagała, aktor, reżyser, autor tekstów piosenek i spektakli muzycznych.

Pan Cezary Domagała w swojej karierze wyreżyserował kilkadziesiąt spektakli, koncertów i widowisk muzycznych na wielu scenach w kraju. Jest autorem i reżyserem scenicznych adaptacji popularnych książek dla dzieci i młodzieży, takich jak: „Mały Książę”, „Pinokio”, „Król Maciuś Pierwszy”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Alicja w krainie czarów” i „Tajemniczy ogród”, o którym postanowił nam opowiedzieć w ramach naszych lekcji związanych właśnie z tą lekturą. Oprócz ciekawych informacji o pracy reżysera przy adaptacji „Tajemniczego ogrodu” usłyszeliśmy także kilka cennych uwag dotyczących pracy aktora na scenie i związanych z nią wyzwań. Nasz niezwykły gość chętnie odpowiedział na kilka naszych pytań i znalazł też czas na pamiątkowe wpisy do zeszytów.

Pan Cezary Domagała aktualnie jest kierownikiem artystycznym sceny dla dzieci i młodzieży warszawskiego teatru „Rampa”.

CezaryDomagala