OPOWIEŚĆ O WITRAŻU

21 listopada 2015

Deszczowy, listopadowy dzień nie zniechęcił małych artystów przed kolejną wycieczką do Krakowa. Tym razem uczestnicy kółka plastyczno-technicznego wybrali się do tzw. ,,Pałacu pod szyszkami’’ czyli do Domu Józefa Mahoffera. Zajęcia poprowadziła pani Madzia, która na początku wyjaśniła dzieciom co to jest witraż i jak powstaje. Potem, wspólnie zwiedzając kolejne pomieszczenia, uczestnicy wycieczki oglądali  wspaniałe witraże Józefa Mehoffera -  ,,Wiara, Nadzieja, Miłość’’(,,Dusza u wrót raju’’) i ,,Vita somnium breve’’ (,,Życie snem krótkim’’). Następnie podzieleni na trzy zespoły wykonywali zadania podsumowujące zdobyte informacje. Na koniec każdy, mając do dyspozycji kolorową bibułę lub folię, wykonał witraż dla siebie. Ostatnim punktem pobytu w Krakowie  była wizyta w gospodzie ,,Koko’’ gdzie ,,pierogowcy’’ zmierzyli się z ,,udkowcami’’. Ilość pustych talerzy była niewątpliwym dowodem na to, że zwyciężyli miłośnicy pierogów.