Oświatowe Starcie Tytanów Edukacyjnych

14 pażdziernika 2014
14 października 2014 roku w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczym w Tarnowie, odbyła się akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po uroczystym odczytaniu życzeń dla nauczycieli przez uczniów: Madzię Stalicką, Olę Foszcz i Daniela Grobeckiego rozpoczął się teleturniej wiedzy - "Nauczyciele kontra Uczniowie". Uczniów reprezentowali: Michał Niedbała, Przemek Skrobot oraz Tomek Szczerba natomiast nauczycieli: Pani Bogumiła Buczak, Dyrektor  Szkoły Janusz Foszcz oraz ks. Robert Piechnik.

Pytania były niezwykle trudne i sprawiały nie lada problem uczestnikom. Natomiast w konkurencji plastycznej i pisaniu wierszy zarówno uczniowie jak i nauczyciele doskonale sobie poradzili używając całej swojej twórczości. W ostatecznym starciu wygrali jednak nauczyciele. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i oczywiście wykonano pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończyła się wystąpieniem Pana Dyrektora Janusza Foszcza.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom szkolnym: Ani Kogut, Kornelii Kudelskiej, Mateuszowi Skotarskiemu, Przemkowi Skrobotowi oraz Tomkowi Szczerbie, którzy pomagali w przygotowaniach do tego święta.