Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Otrzęsiny

18 listopada 2009

Z niecierpliwością czekaliśmy na ten moment. I wreszcie już oficjalnie :) mamy nowe koleżanki i nowych kolegów. Otóż, w poniedziałek 19.10.09r. o godzinie 17:00 rozpoczęły się w naszej szkole „Otrzęsiny uczniów klasy I”. Uczniowie klasy II i III wraz z opiekunem SU Gimnazjum, Panią Agnieszką Foszcz, przygotowali zestaw zabaw i konkursów.
Najpierw, Pierwszoklasiści odpowiadali na zagadki zawarte w „Gimnazjalnym Quizie”. Pytania, ułożone przez klasę III obejmowały ogólną wiedzę o uczniach a przede wszystkim o nauczycielach naszej szkoły. Wygraną mogła pochwalić się drużyna dziewcząt, która minimalnie pokonała zespół chłopców. Obydwie grupy uzyskały wysoki wynik w tym konkursie udowadniając tym samym, że wiedza podstawowa o szkole została już opanowana.
Kolejną atrakcją były zadawane przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum - Weronikę Znamirowską, tzw. „pytania na inteligencje” (sprawdzające poziom rozwoju umysłowego naszych nowych kolegów :)). Wszyscy odpowiadali znakomicie, zaskakując całe nasze grono. Między zabawami, organizowano tańce, zarówno w parach, jak i w grupach, wykonując przy tym wiele ciekawych i dynamicznych ruchów. Na zgłodniałych i zmęczonych hulankami i tańcem, czekały przepyszne tosty, orzeźwiające napoje i słodkie ciasteczka. Ostatnim, a zarazem najbardziej emocjonującym wyzwaniem dla Pierwszoklasistów było jedzenie pączka na czas (1min.) bez posługiwania się rękami. Wszyscy zacięcie walczyli o zwycięstwo. Do czasu, gdy przy stole stanął Kamil Staśko, nikt nie zjadł całej porcji, ale on, zdołał zjeść całego, wyśmienitego pączka, wygrywając konkurs.
Na końcu otrzęsin, wszyscy zebrani weszli na parkiet i tańcząc wspólnie, zakończyli cały rytuał przyjęcia nowych uczniów do gimnazjum. Następnie Pani Foszcz wręczyła przewodniczącej klasy I, Katarzynie Fido, pamiątkowy dyplom. Myślę, że Pierwszakom otrzęsiny zostaną na długo w pamięci i z ochotą przystąpią do organizowania podobnej imprezy w przyszłym roku szkolnym.


Kategorie:
Archiwum, gimnazjum, Galeria
Autor:
admin
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe