Otrzęsiny

20 września 2016

Otrzęsiny to na pewno bardzo ważny dzień dla pierwszaków. W tym roku odbyły się one w ,,Chacie pod górką” w Siedliskach. Jest to miejsce gdzie, jak sama nazwa głosi, jest domek pod górką. Znajduje się tam również miejsce na ognisko oraz altanka.

Jako osoby przygotowujące gry dla pierwszoklasistów wymyśliliśmy, że mają narysować w grupach karykaturę swojego wychowawcy. Następną dyscypliną miał być quiz o szkole. Pytania w stylu: ile mamy drzwi w całym budynku okazały się wcale nie takie proste. Ostatnim zadaniem było rozpoznanie nauczycieli ze zdjęć z lat młodości. Kilka razy zdarzyło się im pomylić naszą drogą germanistkę z wychowawczynią klas pierwszych podstawówki. Oj... dużo punktów się wtedy posypało... Po krótkiej chwili odpoczynku zaprowadziliśmy uczestników na pagórek, na którym w lasku czekał już na nich przygotowany wcześniej, tor przeszkód składający się ze sztafety w workach, toru ,, jajcarnego”, ślepego labiryntu, celu oraz latającego jedzenia. Przy wykonywaniu tych zadań oczywiście nie obeszło się bez mnóstwa śmiechu i dobrego humoru. Na zakończenie organizatorzy zapewnili nam kiełbaski, żeby zregenerować siły po takim wysiłku. Gdzieś koło 15. całe przyjęcie się zakończyło i wróciliśmy do domów z wspaniałymi wspomnieniami.

Archiwum, gimnazjum, Galeria