Otrzęsiny pierwszoklasistów

24 pażdziernika 2012

W środę , 24 października , w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny uczniów klasy 1gim. Koleżanki i koledzy z klasy II i III przygotowali serię ciekawych konkurencji. Najmłodsi gimnazjaliści mieli wykazać się sprytem, odwagą oraz zaprezentować swoje zdolności. Każdy z nas musiał kiedyś przez to przejść i wszyscy pamiętamy jaki niepokój czuliśmy, kiedy z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne wyzwania. Klasa pierwsza przygotowała zdrowe przekąski: sałatkę owocową, zbożowe ciasteczka, soki. Pierwszą konkurencję – rozpoznawanie smaków – wygrała Ola. Każdy pierwszoklasista miał rozpoznać 3 napoje (sok z selera, wywar z marynaty grzybowej oraz sok z pokrzywy). Niby nic trudnego, a jednak nikt precyzyjnie nie rozpoznał tych trzech smaków. Tych, którzy nie rozpoznali żadnego ze smaków czekała pikantna pokuta: łyżka sosu czosnkowego lub sosu wasali. Druga konkurencja miała pokazać, czy nasi młodsi koledzy są sprytni i sprawni. Ubrani w płaszcze przeciwdeszczowe mieli rzucać do siebie jajkami tak, aby nie rozbić żadnego z nich. Panowie Kuba K. i Kuba W. wykazali się dużą zręcznością. W tym czasie dziewczyny ubijały pianę z jajek. Niestety żadna z nich nie ubiła jej na tyle dobrze, by nie wylała się ona po odwróceniu naczynia do góry dnem nad głową koleżanki. Na szczęście ich głowy i ubrania były zabezpieczone ;-) Kolejnym zadaniem było przygotowanie prezentacji piosenki. Nasi młodsi koledzy dostali płyty CD z nagranym utworem oraz tekst. Ku ich zdumieniu piosenki były po rosyjsku, francusku i hiszpańsku więc w zupełnie obcych im językach. Chwila przygotowań…… i ich występy zostały nagrodzone brawami. W czasie całego wieczoru bawiliśmy się przy dobrej muzyce, wspólnie tańczyli i śpiewali. Zabawa była naprawdę udana, a i porządkowanie poszło sprawnie i szybko. Jesteśmy teraz jednym zespołem, który potrafi wspólnie świetnie się bawić. Olu , Moniko , Paulino , Olu , Kubo , Łukaszu , Maćku, Mateuszu, Dominiku , Tomku , Kubo i Wojtku WITAMY !!! Nasza szkoła to nie tylko nauka.

Archiwum, gimnazjum, Galeria