Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Owoce w szkole"

02 pażdziernika 2012

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (25%). W Polsce program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Dzieci będą otrzymywały owoce i warzywa, co najmniej 2 razy w tygodniu przez 10 wybranych tygodni w semestrze, Owoce i warzywa są ciekawym tematem wielu zajęć organizowanych w ramach tej akcji. Klasa 1 zorganizowała wystawę niezwykłych postaci wykonanych z warzyw. W roli głównej wystąpiły marchewka, pietruszka, cebula, burak, seler, ziemniak i inne warzywa. Dzieci wyczarowały z nich niezwykłe i oryginalne postaci, które wyeksponowały na szkolnym korytarzu. Wszyscy mogli podziwiać pomysłowość najmłodszych uczniów. Klasa 3 urządziła dzień sałatkowy. Po całej szkole rozchodził się zapach świeżych owoców i warzyw. Sałatki wykonane pod kierunkiem wychowawczyni wyglądały wspaniale. Były kolorowe i estetycznie podane .Smakowały również wybornie. Myślimy, że w już niedługo klasy 1-3 przedstawią ciekawe projekty edukacyjne z owocami i warzywami w tle.