„Pokochać Afrykę” - spotkanie z ks. Arkadiuszem Nowakiem

26 marca 2013
26 marca naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. Był nim ksiądz Arkadiusz Nowak – misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Ksiądz Arek od piętnastu lat mieszka i pracuje na Czarnym Lądzie. W tym czasie przebywał na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Republice Środkowej Afryki oraz w Tanzanii.

W tej ostatniej, od ośmiu lat pracuje wśród Masajów. Nasz gość przyniósł ze sobą kilka afrykańskich przedmiotów codziennego użytku. Były one uzupełnieniem pasjonującej opowieści o życiu koczowniczego plemienia, przemieszczającego się od tysięcy lat po afrykańskiej sawannie. Drugą część spotkania stanowił pokaz slajdów i krótkich filmów wykonanych przez księdza w czasie pracy i wędrówek po Tanzanii. Największe zainteresowanie dzieci wzbudził film przedstawiający udzielanie chrztu dorosłym Masajom.