Pożegnanie koleżanek i kolegów z III gimnazjum

27 czerwca 2012

Jedną z tradycji naszej szkoły jest uroczyste pożegnanie uczniów kończących trzecią klasę. Zazwyczaj ma ono miejsce w tygodniu kończącym rok szkolny. Tak było również w bieżącym roku. W upalne środowe popołudnie, sala gimnastyczna zapełniła się uczniami, nauczycielami i rodzicami. Uczniowie z klasy drugiej przygotowali krótki występ poświęcony trzecioklasistom. Wzorowany był on na gali rozdania Oscarów. Zamiast charakterystycznych figurek przedstawiających rycerza opierającego się na dwuręcznym mieczu, miały być jednak wręczane Krzywe Ołówki – nagrody nawiązujące swoim kształtem do logo szkoły. Galę prowadzili Agata i Olek. Kolejno zapraszali oni na scenę swoje koleżanki i kolegów z II klasy. Wywołane osoby przedstawiały za pomocą zabawnych wierszyków absolwentów -zwycięzców poszczególnych kategorii. Nagrodzeni otrzymywali statuetkę Krzywego Ołówka, stosowny dyplom a także pamiątkową poduszkę z podobiznami wszystkich trzecioklasistów. Salą co chwila wstrząsał wybuch śmiechu, co świadczyło z pewnością o trafności dokonanych wyborów. Śmiechów nie zabrakło również w drugiej części, kiedy na scenie zaprezentowali się sami absolwenci. Pokazali w konwencji kabaretowej swój trzyletni pobyt w szkole. W krótkich scenkach zaprezentowali oni fragmenty lekcji matematyki, języka polskiego, wos-u, fizyki, biologii, geografii, historii, religii i informatyki. Potem podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata. Na zakończenie dorośli wzięli udział w słodkim poczęstunku, zaś młodzież zorganizowała dla siebie dyskotekę.

Archiwum, gimnazjum, Galeria