Rekolekcje klas I-III

19 marca 2015

W dniach 17-18 marca br. klasy nauczania początkowego, przeżywały w Ośrodku Rekolekcyjno – Misyjnym SMA w Piwnicznej wielkopostne rekolekcje. Dzieci wraz z księdzem Robertem pod baczną opieką p. Misi, p. Danusi i p. Halinki, odkrywały tajemnice bycia dzieckiem Bożym. Codzienna Msza święta była centralnym punktem dnia, wokół którego zorganizowany był cały program pobytu.

Spotkania w kaplicy, wspólne śpiewanie i integracja w grupie wypełniały cały czas aby nikt się nie nudził. Dzięki sprzyjającej aurze, która towarzyszyła rekolekcjom możliwa była również wycieczka na Obidzę i Jarzębiaki. W drodze na Jarzębiaki była Droga Krzyżowa, którą przygotowały i prowadziły dzieci.

Czas spędzony w Piwnicznej to również sprawdzian samodzielności dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wspólne posiłki, noc spędzona poza domem i zadbanie o porządek w pokoju były okazją aby nauczyć się czegoś nowego.

Tegoroczne rekolekcje szkolne były dobrym przygotowaniem do świąt Wielkiej Nocy, ale że nikt z nas sam z siebie nie jest święty prośmy Pana Boga coby nam pomógł pięknie je przeżyć;)