Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

06 maja 2013

Zgodnie ze szkolną tradycją, również w tym roku obchodziliśmy uroczyście Święto Konstytucji 3 maja. Spektakl przygotowała klasa I gimnazjum. Na wstępie wspólnie zaśpiewaliśmy hymn – „Mazurek Dąbrowskiego”, wprowadzający nas w poważny, patriotyczny nastrój. Następnie uczniowie przedstawili prezentację multimedialną poświęconą problematyce Konstytucji, a potem humorystyczne scenki na temat współczesnych zachowań obywateli. Na koniec młodzież z klasy I zatańczyła poloneza, który jako narodowy taniec jest ściśle związany z polską historią i tradycją. Występ bardzo się wszystkim podobał, gdyż połączył elementy poważne z żartobliwymi. Dynamiczny, muzyczny, wzbogacony układem choreograficznym pokazał, że można jednocześnie… uczyć, bawić i wzruszać.

Archiwum, gimnazjum, Galeria