Rodzinny spływ Dunajcem

26 czerwca 2015

Dziesięć miesięcy wytężonej pracy za nami. Dla niektórych był to wyjątkowy czas. Pierwszoklasiści zdobywali pierwsze szkolne doświadczenia, z kolei trzecioklasiści kończyli pierwszy etap edukacji. Rodzice uczniów obu tych klas postanowili przygotować dla swoich pociech wyjątkową niespodziankę - wspólny spływ kajakami z Jurkowa do Zakliczyna.

26 czerwca pogoda była idealna – bezchmurne niebo, słońce. Najpierw wszyscy, wyposażeni w kapoki, z uwagą wysłuchali instrukcji pana Daniela jak ,,kierować’’ kajakiem, jak zachować bezpieczeństwo . Potem padło hasło ,,ruszamy’’ i kolejno kajak za kajakiem znajdował się na wodzie. Towarzyszyło temu mnóstwo emocji, dla niektórych był to pierwszy kontakt z taką formą wypoczynku. Odwagi dodawała obecność instruktora i ratownika WOPR. A potem zrobiło się wręcz ,,sielsko, anielsko…’’. Cisza, spokój, piękne krajobrazy wokół… Kilka osób zaczęło nucić przedwojenny szlagier ,,Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal…’’.

Po pokonaniu 10 km czekała na wszystkich druga część niespodzianki – ognisko, przy którym można było upiec pyszne kiełbaski. Do późnych godzin wieczornych dzieci bawiły się na łonie przyrody, a przy ognisku trwały długie rozmowy dorosłych.

Tak oto wspólnie powitaliśmy wakacje, przepełnieni nadzieją, że będą one niezwykłe, wyjątkowe.

Serdecznie dziękujemy panu Danielowi Mrozikowi ( KajakiDunajcem ) za zorganizowanie spływu i zapewnienie doskonałej atmosfery.