SPOTKANIE AUTORSKIE z Urszulą Gawron

19 listopada 2018
19 listopada gościliśmy w szkole panią Urszulę Gawron. Wcześniej uczniowie kl. I-III poznawali opowiadania z jej książki ,,Życie jest piękne – historia prawdopodobna’’.  Aby godnie przywitać autorkę niezwykle ciepłych i zabawnych opowieści o kotkach Złotołapce i Miłomruczku, każdy uczeń namalował portret kota. Powstała piękna galeria różnorodnych prac, docenionych przez panią Urszulę Gawron, która z wykształcenia jest artystą grafikiem. Podczas spotkania wszyscy z uwagą słuchali o drodze książki na przestrzeni dziejów i roli jaką odgrywają ilustracje. Poznali nieznaną do tej pory technikę - linoryt. Mieli okazję dotknąć prac wykonanych przez autorkę, które potem znalazły się w jej książkach jako ilustracje. Kilka grafik trafiło również do wylosowanych  ,,szczęśliwców’’. Wielu uczniów wróciło do domu z zakupioną książką i autografem autorki.  ,,Życie jest piękne – historia rodzinna’’ na pewno sprawi, że jesienne wieczory nie będą nudne.

sekretariat