SPOTKANIE Z BEATĄ OSTROWICKĄ

07 marca 2017
7 marca 2017 r. gościła w naszej szkole pani Beata Ostrowicka. Jest ona autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisze ponad 20 lat i za swą twórczość była wielokrotnie nagradzana. Warto wspomnieć chociażby książkę ,,Ale ja tak chcę’’, która zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskie Sekcji IBBY i została uznana za najlepszą książkę dla młodego czytelnika.

Podczas spotkania pani Beata przedstawiła słuchaczom kilku bohaterów swoich książek oraz historie w jakich zaistnieli. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazane przez autorkę maskotki będące inspiracją do napisania ,,Lulaków’’. Przedstawiła również pokrótce proces powstawania książki- od pomysłu rodzącego się w głowie autora po pojawienie się jej na półce w księgarni. Wspomniała o dużej roli jaką odgrywa ilustrator. Pokazała zgromadzonym uczestnikom jedną ze swoich książek w formie arkusza wydawniczego. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i otrzymywały na nie wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie pani Beata Ostrowicka podpisywała swoje książki. W podziękowaniu za to inspirujące spotkanie uczniowie kl. III zaśpiewali piosenkę ,,W krainie bajek’’.