Spotkanie z pisarzem - Andrzej Grabowski

04 kwietnia 2013

4 kwietnia w naszej szkole gościliśmy po raz kolejny pisarza ziemi tarnowskiej, Andrzeja Grabowskiego. Uczniowie klas I – III przygotowywali się do tego spotkania.

W kl. I i II został zorganizowany konkurs drużynowy związany z przeczytaną lekturą „ Przygody Skrzata Wiercipiętka". Uczniowie klasy III czytali wspólnie z wychowawcą książkę „Funia, Kicia i cała reszta".

Spotkanie odbyło się w sali ozdobionej postaciami Skrzata Wiercipiętka. Pisarz ciekawie opowiadał o swoim dzieciństwie. Wspominał, jak w bardzo młodym wieku zapisał się do biblioteki i czytał ogromne ilości książek. Następnie opowiadał o swoich podróżach do Wietnamu. Uczniowie mieli możliwość poznania niektóre osobliwości tego kraju podczas pokazu slajdów i zdjęć. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy autora np. skąd czerpie pomysły do swojej twórczości, nad czym obecnie pracuje itp.
Na pożegnanie Kawaler Orderu Uśmiechu życzył wszystkim słonecznej wędrówki do piękniejszej strony świata.