Sprawozdanie z konkursu ,,Polskie drogi do niepodległości”

03 czerwca 2015

Sprawozdanie z konkursu
,,Polskie drogi do niepodległości”

przygotowane przez pasjonatkę historii oraz języka polskiego,
zdobywczynię 1. miejsca w zmaganiach - Kingę Łuczyńską

3 czerwca 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego odbył się finał  międzyszkolnego konkursu ,,Polskie drogi do niepodległości” zorganizowanego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz wszystkich klas gimnazjalnych
z Tarnowa oraz terenów powiatu tarnowskiego. Konkurs przeznaczony był dla pasjonatów historii oraz języka polskiego. Tematem pracy był list do Jana Nowaka-Jeziorańskiego napisany na bazie informacji opisujących zdarzenia związane
z okresem odradzania się polskiej niepodległości po wyborze św. Jana Pawła II na papieża.

Około godz. 10:00 na sali gimnastycznej w Gimnazjum Nr 1 im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego w Tarnowie rozpoczęła się uroczysta ceremonia, podczas której młodzież wyświetlała prezentacje na temat patrona szkoły, recytowała wiersze oraz śpiewała patriotyczne i religijne pieśni. Przemówienia wygłaszali również m.in.: dyrektor gimnazjum i zastępca biskupa Tarnowa. Następnie uczniowie danej szkoły odczytali najwyżej nagrodzone prace. Ucieszyłam się bardzo, ponieważ wśród czterech przeczytanych listów znalazł się mój i to w pierwszej kolejności! Gdy wyczytywano kolejno osoby, które uzyskały wyróżnienia, troszkę się stresowałam. Ale bardzo się cieszę, że ostatecznie zdobyłam I miejsce w nie tak łatwym konkursie. Niestety, moim koleżankom i kolegom z klasy nie udało się uzyskać punktowanych miejsc, ale uważam że każdy z nas napisał pracę godną nagrodzenia.

Gdy wyczytali moje imię i nazwisko, uradowana wyszłam na scenę. Jako nagrody otrzymałam: książkę „ROK 20. foto-kronika DWA SYNODY” z serii Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II, grę komputerową „Twierdza II deluxe”, pendrive, skórzany breloczek, a także pióro i długopis w eleganckim opakowaniu. Następnie nauczyciele odbierali dyplomy za staranne przygotowanie uczniów do konkursu oraz czynny udział w przygotowaniach do uroczystości. Taki dyplom otrzymała również Pani Beata Rojek. Po wręczeniu wszystkich nagród dyrektor szkoły gimnazjalnej pożegnał wszystkich, a nasza klasa udała się na lody, by uczcić zwycięstwo.

Kinga Łuczyńska