Srebrna drużyna szachowa

11 kwietnia 2011

Michal, Piotrek i MirekWe wtorek 11 kwietnia w Zespole Szkół Elektrycznych w Krakowie odbył się Drużynowy Turniej Szachowy Szkół o puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty. Zawody prowadzone były w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wystąpili reprezentanci prawie 100 szkół z całego województwa. Naszą szkołę (a zarazem miasto) reprezentowali: Mirek i Michał Lewiccy oraz Piotrek Foszcz. Wśród gimnazjalistów rywalizacja była niezwykle ciekawa. Zwycięsko wyszła z niej drużyna Gimnazjum nr 15 z Krakowa zdobywając 15,5 pkt. Nasz zespół zajął drugie miejsce, ulegając zwycięzcom zaledwie o 0,5 pkt. Warto dodać, że grający na drugiej szachownicy Michałwygrał tą rywalizację zdobywając 6 pkt i złoty medal. Mirek gromadząc 5,5 pkt wywalczył brązowy medal na pierwszej szachownicy. Swoje 3,5 pkt dołożył do wyniku drużyny rywalizujący na trzeciej szachownicy Piotrek. Tym samym nasi szachiści zanotowali kolejny sukces drużynowy. Wielkie brawa dla nich!

Archiwum, gimnazjum