St. Patrick’s Day czyli Dzień Świętego Patryka

19 marca 2014
St. Patrick's Day czyli Dzień Świętego Patryka został zaprezentowany przez klasę 6.

Coraz bardziej popularne święto szczególnie dla wszystkich Irlandczyków na całym świecie. W Polsce mało znane ale często już popularyzowane w szkołach i różnych instytucjach edukacyjnych.

W naszej szkole po raz pierwszy, ale chyba zostanie w kalendarzu imprez szkolnych, bo zrobiło się bardziej wiosennie i zielono. Klasa 6 przygotowała dla wszystkich młodszych kolegów krótką scenkę po angielsku przedstawiającą legendarne dzieje i losy Świętego Patryka. Ania i Olga przygotowały i poprowadziły quiz na temat świętego kraju którego jest patronem. W role Patryka zmienił się Krystian, a strasznymi piratami byli Przemek, Kuba i Kajtek.