Stop Uzależnieniom

09 kwietnia 2015

9 kwietnia 2015 roku  pedagog szkolny Ewelina Miś zorganizowała dla uczniów  klas I- III Gimnazjum  spotkanie z Panem Jackiem Skrobotem, psychologiem, psychoterapeutą, specjalistą terapii uzależnień.  Tematyka spotkania dotyczyła zagrożeń wynikających z palenia papierosów, spożywania alkoholu, stosowania  różnego typu środków odurzających. Psycholog przypomniał młodzieży o kryzysach związanych z wiekiem dojrzewania oraz
o czynnikach mających wpływ na powstawanie uzależnień. Wspomniał również o mitach na temat zagrożeń narkotykami lub dopalaczami.  Podczas spotkania uczniowie otrzymali odpowiedzi na pytania: Czym grozi uzależnienie oraz w jaki sposób go uniknąć. Uzyskali również  cenne uwagi na temat, jak opanować sztukę odmawiania. Pan Jacek Skrobot zaprezentował uczniom zdjęcia przedstawiające słynne postacie, które uległy różnorodnym zagrożeniom. Na koniec uczniowie mieli okazję zadawać pytania ekspertowi - anonimowo na karteczkach.

Archiwum, gimnazjum, Galeria