Sukces Michała Kani w V Regionalnym Konkursie Wiedzy o Lasach

30 maja 2008
Uczeń II klasy naszego gimnazjum MICHAŁ KANIA zwyciężył w V Regionalnym Konkursie Wiedzy o Lasach. Konkurs odbył się 30 maja 2008 roku w Sali Konferencyjnej Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Uczestniczyło w nim 52 uczniów z 14 Szkół Gimnazjalnych z terenu Parków Krajobrazowych Pogórza oraz Nadleśnictwa Gromnik. Organizatorami Konkursu jak co roku byli: Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie, Nadleśnictwo Gromnik oraz Urząd Miasta Tarnowa. W tym roku tematyka obejmowała takie zagadnienia jak:

• ogólna wiedza na temat lasów występujących w Polsce

• podstawowe pojęcia związane gospodarką leśną i łowiecką

• pospolite oraz chronione gatunki roślin i zwierząt występujące na Pogórzu Karpackim

• sieci zależności pokarmowych

• formy ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem występujących na terenie PK Pogórza oraz Nadleśnictwa Gromnik

• podstawowe informacje na temat Parków Krajobrazowych Pogórza oraz Nadleśnictwa Gromnik.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W części ustnej uczniowie musieli poradzić sobie z rozpoznawaniem występujących w regionie pospolitych oraz chronionych gatunków roślin i zwierząt, a także owoców leśnych, tropów zwierząt i przedmiotów związanych z pracą leśników.
Archiwum, gimnazjum