Święto Niepodległości w naszej szkole

10 listopada 2014
10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, by uczcić pamięć o wydarzeniu sprzed 96 lat. Mottem tegorocznego spotkania było pytanie: "Co to znaczy kochać ojczyznę?", postawione przez uczennice klasy V, Anię Flasińską, Ninę Kołodziej, Alessię Łozińską i Marysię Niedbałę, występujące w scenkach rodzajowych.
Jak co roku w rocznicę odzyskania niepodległości wraz z panią Joanną Stępień i Tomkiem Szczerbą śpiewaliśmy pieśni Legionów Polskich, wspominaliśmy z panem Dyrektorem ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, sprawdzaliśmy wiedzę na temat polskiego godła i dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na temat flagi państwowej.
Ania, Nina, Alessia i Marysia przygotowały dla uczniów i nauczycieli kotyliony, śpiewniki i godła narodowe-malowanki dla najmłodszych klas. O okolicznościowe dekoracje zadbał pan Jerzy Jasnorzewski. Nad całością szkolnego Święta czuwał pan Paweł Stanek.