Szkolna Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada 2012

„Spotykamy się tutaj, żeby wspólnie obchodzić bardzo ważne dla Nas, Polaków, Święto Niepodległości. (…)Był czas, gdy Polacy nie mieli swojej ojczyzny, o której sami mogli decydować; nie było jej na mapach, ale mieli ją w swoich sercach.(…)” Takimi słowami 12 listopada powitała nas klasa VI, p. Joanna Stępień i p. Paweł Stanek, organizatorzy patriotycznie rozśpiewanego i wspólnie przeżywanego świątecznego spotkania. Było może trochę nietypowo, może troszeczkę inaczej niż zwykle, bez patosu, jednak z należnym Świętu szacunkiem. Była piękna, polska muzyka, bliskie sercu młodych i starszych Polaków pieśni legionowe, quiz z wiedzy o naszej Ojczyźnie, słodkie i zdrowe drobne nagrody oraz małe flagi i godła dla najmłodszych. Było radośnie i biało-czerwono. I przede wszystkim wspólnie. Wszystko to sprawiło, że każdy, kto był wtedy w sali gimnastycznej, poczuł prawdziwie rodzinną atmosferę, a na jego ustach zagościł ciepły uśmiech. Kochani mali i duzi Polacy! Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i nośmy Ją w sercach, nośmy ją tam na co dzień, a nie tylko od święta.

Archiwum, gimnazjum, Galeria