Szkolna wigilia i przedstawienie bożonarodzeniowe

22 grudnia 2010

22 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Nasze koleżanki i koledzy z klasy II i I pracowali przez wiele tygodni by przygotować spektakl, który połączył tradycję z nowoczesnością. Sceny przedstawiające mieszkańców Betlejem, pałac Heroda, wizytę Mędrców ze wschodu przeplatane były scenami „prosto z piekła”, posterunku policji, szkoły. Życie sprzed ponad 2000 lat połączone zostało z naszą codziennością. Specjalnie w tym celu opracowana ścieżka dźwiękowa i dekoracje dopełniły ten nastrojowo – humorystyczny obraz. Przedstawienie podobało się nie tylko młodszym widzom ( uczniowie szkoły podstawowej) ale i Rodzicom, zaproszonym gościom, nauczycielom i naszemu P. Dyrektorowi. Docenił nasze dopiero rozwijające się talenty aktorskie. Aktorzy, dźwiękowiec, sufler, scenarzysta (p. J. Jasnorzewski) oraz reżyser (p. A. Foszcz) byli bardzo dumni i zadowoleni.
W tym samym dniu mieliśmy też nasze coroczne szkolne spotkanie opłatkowe. Świątecznie udekorowane stoły zastawione były przygotowanymi przez nas smakołykami. W naszej „Wigilii” uczestniczyli też nauczyciele. Miłe rozmowy, grające w tle kolędy i pastorałki oraz moc serdecznych życzeń nastroiły nas naprawdę świątecznie. Od 15-tej mogliśmy rozpocząć świąteczno-noworoczne ferie ….

Archiwum, gimnazjum, Galeria