Szkolny Dzień Promocji Zdrowia

21 marca 2013

W dniu 21.03.2013 po raz pierwszy w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2, odbył się „Szkolny Dzień Promocji Zdrowia”, który został zorganizowany w ramach działań szkoły promującej zdrowie.

Celem podjętych w tym dniu działań było promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie zachowań prozdrowotnych oraz eliminowanie zachowań negatywnie wpływających na nasze zdrowie.

Harmonogram imprezy dla klas I-VI zawierał:

1. W celu przybliżenia dzieciom i młodzieży tematyki związanej z dbaniem o zdrowie uczniowie przygotowali pod kierownictwem wychowawców, przedstawienia profilaktyczne, skecze na wybrany temat: zdrowy styl życia, higiena zębów, nałogi, znaczenie sportu w codziennym życiu oraz otyłość.

2. Konkurs dla klas I- III i test wiedzy o zdrowym trybie życia dla klas IV –VI. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

3. Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedstawiony przez gościnnie zaproszonych ratowników medycznych z Maltańskiej Służby Medycznej. Zaprezentowano masaż serca, metodę usta- usta i pozycję boczną ustaloną. Udzielono również ważnych informacji jak należy zachowywać się podczas wypadku oraz jak właściwie udzielać pierwszej pomocy i inne.

Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze, uczestnicy zostali uświadomieni o zdrowym stylu życia, natomiast zdrowa rywalizacja pozwoliła wyłonić z pośród uczniów zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Dyrekcji oraz Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniów, za angażowanie i aktywny udział w działaniach związanych z „Dniem Promocji Zdrowia” składam serdeczne podziękowania.