Tropem Jana Kochanowskiego... nie tylko po laury

05 maja 2014

DSCF00405 maja 2014 r. my – czyli Ola Sęk i Przemek Skrobot  odpowiedzieliśmy na wezwanie i zawzięcie tropiliśmy ślady OJCA POEZJI POLSKIEJ. I udało się! Docenili nasz trud w wertowaniu  książek o XVI – wiecznym poecie, to, że rozczytywaliśmy się w tekstach  staropolskich, tłumaczyliśmy łacińskie maksymy, poznawaliśmy historię psalmów w tłumaczeniu renesansowego twórcy. Na szczęście  jurorzy dostrzegli naszą wiedzę i umiejętności podczas zmagań w Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego i o epoce renesansu. Zajęliśmy chlubne I i III miejsce, pokonując blisko 20 uczestników, głównie ze Szkoły Podstawowej Nr 18.  Nagrody były naprawdę fantastyczne, startujcie w tych zmaganiach za rok, a przekonacie się, że warto!