Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

04 maja 2015

4 maja w naszej szkole obchodziliśmy dwieście dwudziestą czwartą rocznicę uchwalenia tego ważnego dokumentu. Tuż po długiej przerwie uczniowie klas I-V i gimnazjum oraz nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć uroczystą akademię przygotowaną przez klasę szóstą. Młodzi aktorzy i recytatorzy przenieśli nas wraz z Duchem historii do roku 1791 poprzez recytację wierszy i fragmentów prozy o tym ważnym dla Polaków wydarzeniu, m. in. usłyszeliśmy fr. Pana Tadeusza. Nie zabrakło też  Ducha Historii, Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – który ślubował wierność KONSTYTUCJI oraz mieszkańców dawnej Warszawy – z różnych warstw społecznych :)

Przedstawienie wyreżyserowane przez panią Beatę Rojek uświetnił układ taneczny, jaki zaprezentowały dziewczynki z klasy V, jak również patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów naszej szkoły, wykonane przy akompaniamencie pani Joasi Stępień. Poza tym cała społeczność uczniowska, a szczególnie z klas I – III z zaangażowaniem wiwatowały na cześć Króla, Sejmu i mieszkańców naszej Ojczyzny.

Kolorowe stroje i wspaniałe  MAJOWE - dekoracje (różowo – zielone) zrobione przez pana Jasnorzewskiego z pewnością zapadną w pamięci uczniów na długi czas...

uczennica Ola S.