Urodzinowy Szekspir w naszej szkole

12 maja 2014

450 lat temu w małej mieścinie angielskiej o nazwie Stradford – upon – Avon,  prawdopodobnie 23 kwietnia,  przyszedł na świat William Shakespeare. Być może jesteśmy jedyna szkolą w naszym mieście (lub regionie), która przygotowała z tej okazji niespodziankę dla tego najsłynniejszego na świecie barda. 23 kwietnia to również Dzień świętego Jerzego – Patrona Anglii.

25 Kwietnia Kinga, Bruno i Kajtek przedstawili krótka scenkę o Szekspirze i jego kraju na międzyszkolnym turnieju,  zajmując I miejsce. Następnie klasa IV przedstawiła scenę balkonową z Romea i Julii w różnych stylach, trendach i kostiumach,  oczywiście pod czujnym okiem pana Pawła – reżysera i autora tekstów. Wszystkim przypadły do gustu role  „Romcia i Julki” w wykonaniu czwartoklasistów, którzy zebrali dużo oklasków,  jak przystało na prawdziwych aktorów. Na koniec pani Brighton w krótkiej prezentacji multimedialnej wyjaśniła wszystkim, dlaczego pan Szekspir jest znany na całym świecie, po czym zobaczyliśmy jak Bruno,  wcielając się w Szekspira Super Agenta,  poznaje dwójkę uczniów z naszej szkoły i razem z nimi przybliżają nam Anglię i jej symbole,  a wszystko to w języku angielskim.