Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

W KRÓLEWSKIEJ GRZE WZIĘLIŚMY WSZYSTKO

08 grudnia 2009

Być może trzeba będzie wkrótce zmienić nazwę naszej szkoły na Społeczne Gimnazjum Matematyczno – Przyrodniczo – Szachowe STO. Po raz kolejny bowiem nasi uczniowie udowodnili, że mamy najlepszych szachistów w Tarnowie. W rozegranych 8 grudnia 2009r. Mistrzostwach Tarnowa Szkół Gimnazjalnych w Szachach w kategorii chłopców zawłaszczyliśmy całe podium i dołożyliśmy jeszcze piąte miejsce. Zwycięzcą okazał się Mirek Lewicki, który we wspaniałym stylu obronił swój tytuł z ubiegłego roku. W siedmiu partiach Mirek nie znalazł żadnego pogromcy ale czy mogło być inaczej skoro startował on już nawet z sukcesem w Mistrzostwach Europy Juniorów. Drugie miejsce zajął Piotrek Foszcz, zaś „brąz” wywalczył Michał Lewicki. Na piątym miejscu zakończył zawody Kajetan Lipenski. Ponieważ medaliści uczą się dopiero w pierwszej i drugiej klasie z optymizmem patrzymy na przyszłoroczne mistrzostwa :).
W kategorii dziewcząt reprezentowała nas tylko jedna zawodniczka. Ale za to z jakim skutkiem. Kasia Fido pozostawiła za sobą wszystkie rywalki i wygrawszy wszystkie pojedynki zdobyła złoty medal. Dla Kasi, podobnie jak i dla Piotrka był to debiut w mistrzostwach gimnazjalistów.
Cieszy nas również fakt, że już rosną następcy naszych mistrzów. Wczoraj bowiem rywalizowali o tytuły szachowych mistrzów Tarnowa uczniowie szkół podstawowych. Tutaj również mamy powody do dumy. Nasi młodsi koledzy i koleżanka ze Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 2 STO w Tarnowie powrócili z mistrzostw nie tylko „z tarczą” ale i z medalami. Złoto w kategorii chłopców wywalczył Karol Mróz, który uczy się dopiero w drugiej klasie, zaś jego siostra – Ola Mróz, uczennica pierwszej klasy (!!!) zdobyła srebrny medal. Ponadto czwartoklasista Tomek Szczerba uplasował się na piątym miejscu.
Wszystkim naszym reprezentantom zarówno tym młodszym, jak i starszym serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Kategorie:
Archiwum, gimnazjum
Autor:
admin
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe