Wielkanoc

16 kwietnia 2014
Uczniowie klasy I i III zaprezentowali przed społecznością szkolną wiersze i piosenki związane z polską tradycją obchodów Wielkanocy. Uzupełnieniem występów był stół pełen smakołyków i świątecznych ozdób takich jak: pisanki, cukrowy baranek, czekoladowy zajączek, bukszpan, palma.

Był także koszyczek z kiełbasą, chlebem, chrzanem, solą, pieprzem, no i oczywiście z jajkami. Wychowawczyni, pani Maria Trela, symbolicznie podzieliła się jajkiem z panem Dyrektorem Januszem Foszczem, składając na jego ręce życzenia. Po ogólnoszkolnej uroczystości pierwszaki przystąpiły do degustacji przyniesionych potraw. Piękne, lukrowane baby smakowały dzieciom wybornie. Udało się podzielić ciasto na wiele kawałków i poczęstować uczniów z klas II, III i I.

Wszyscy w radosnym nastroju oczekują przeżyć związanych z obchodami świąt w rodzinnym gronie.