Wierszyki łamiące języki Marii Strzałkowskiej

10 grudnia 2015

Wierszyki łamiące języki Marii Strzałkowskiej  - to hasło Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, w którym uczniowie klas I–III ze szkoły podstawowej wzięli udział w dniu 10 grudnia.
Była zabawnie ( w zoo i w klasie) a przy tym strasznie.
Na szczęście, już wiemy, że strach można oswoić przez… przytulenie.

Na uwagę zasługuje fakt, iż dzieci fantastycznie opanowały pamięciowo tekst, repertuar był
w  większości dostosowany do poziomu recytatorów. Uczniowie starali się  mówić z właściwą dykcją
i artykulacją. Kilka interpretacji okazało się niezwykle trudnych – co dostrzegło nie tylko jury, lecz także publiczność.  Te utwory były wręcz najeżone onomatopejami (poznaliśmy nowe słowo).

I miejsce przypadło Tomkowi Koźbiałowi z klasy 3.

II miejsce otrzymali Ola Laskowicz i Dawid Niedbała z kl. 2.

III miejsce zaś  - Ivo Brotaj i Olivia Mika z kl. 2.

Poza tym jury postanowiło wyróżnić kilku uczestników: za interpretację niezwykle trudno tekstu Wiktora Mrozika z kl.2., a także za ogólne  - bardzo dobre wrażenie artystyczne - Wiktorię Kryczkę, Piotra Gurgula  z kl.1. i Kaję Kutę z kl.3. i Michalinę Sabelę z kl. 1.
Jak widzimy,  najmłodsi uczniowie dorównali koleżankom i kolegom z klas II i III.

Dziękujemy wszystkim młodym recytatorom za wspaniałą wyprawę  w krainę poezji.

Niekiedy niezwykle niebezpiecznej, pełnej pułapek językowych…