WYCIECZKA DO KRAKOWA

17 listopada 2015

17 października uczniowie kl. I-III pojechali na wycieczkę do Krakowa. Najpierw odwiedzili Muzeum Archeologiczne gdzie zwiedzili wystawę ,,Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski’’. Tam zapoznali się z dawnymi sposobami zdobywania pożywienia, osadnictwem, ubiorami, ozdobami, uzbrojeniem i wierzeniami ludzi zamieszkującymi tereny dzisiejszej Małopolski. Duże zainteresowanie wzbudziły makiety oraz figury ludzi naturalnej wielkości z różnych epok. Jakie różnice można zauważyć w wyglądzie neandertalczyka a człowieka współczesnego? Dlaczego pierwsze siedziby naszych przodków budowane były tylko z kości mamuta i skór? Dlaczego Celtowie pokrywali swoje włosy wapnem? Kiedy pojawili się Słowianie i w co wierzyli? – to tylko część pytań, na które uczniowie uzyskali odpowiedź. Wyposażeni w wiedzę historyczną wszyscy udali się na zajęcia plastyczne. Uczniowie kl. I przy pomocy węgla i gliny tworzyli ,,rysunki naskalne’’, a uczniowie kl. II i III uszyli i ozdobili sakiewki. Drugim punktem wycieczki była wizyta w manufakturze CiuCiu – Cukier Artist gdzie każdy z dużym zainteresowaniem obserwował pokaz produkcji cukierków, a następnie mógł własnoręcznie zrobić dla siebie lizaka. Cała wycieczka dostarczyła więc wielu różnorodnych wrażeń i doświadczeń.