WYCIECZKA DO KRAKOWA

24 maja 2016

24 maja uczniowie kl. I-IV pojechali na wycieczkę do Krakowa. Najpierw uczestniczyli w spektaklu edukacyjno-muzycznym ,,Profesor Wiolinek i biały żaglowiec’’ w Operze Krakowskiej. Wraz z Profesorem i Operowym Duchem-Angusem udali się na poszukiwania skradzionej przez Złą Królową Nocy partytury Krainy Muzyki. Podczas dalekiej morskiej wyprawy publiczność odwiedziła Operę w Sydney, poznała kulturę i tradycje Australii. Dzięki mapie księga tajemnic świata dźwięków została odnaleziona i przygody bohaterów szczęśliwie się zakończyły. Atrakcją spektaklu było wspólne śpiewanie z piratami piosenek marynarskich przy akompaniamencie skrzypiec i gitary. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Narodowym. Tam uczniowie kl. I-II udali się do Galerii Sztuki Polskiej na zajęcia ,,Legendy krakowskie’’, a uczniowie kl. III-IV do Galerii Rzemiosła Artystycznego na zajęcia ,,Historia mierzenia czasu. Zegary przez wieki’’. Wyposażeni w nową wiedzę wzięli udział w warsztatach plastycznych. Ich efektem były projekty wymarzonych zegarów i projekty nietypowych kukiełek królów i księżniczek.