Wycieczka do Lipin i Pilzna

23 września 2016

23 września kl.1 i 2 odwiedziły miejscowość Lipiny, gdzie zwiedziły skansen wsi polskiej w miniaturze. Miniatury domów, stodoła, młyn, kościół i synagoga zbudowane zostały na wzór ponad 100-letniej wsi. Niewątpliwą atrakcją był spacer po Bajkowym Ogrodzie, w którym można spotkać np. krasnoludki. Udało nam się wśród drzew wypatrzyć czarownicę krzątającą się wokół swojego domu.

Z Lipin udaliśmy się do Pilzna, do Muzeum Lalek. W budynku muzeum zgromadzono mnóstwo ciekawych, starych lalek, którymi bawiono się przed wielu laty. Widzieliśmy, jak powstają współczesne lalki wykorzystywane w teatrzykach. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach sala poświęcona lalkom i maskom japońskim.

Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Każdy mógł ulepić z gliny bajkową postać lub zwierzątko. Teraz czekamy na przesyłkę z naszymi figurkami.