Wycieczka do Niepołomic

23 kwietnia 2013
23 kwietnia dzieci z kl. I-III pojechały na wycieczkę do Niepołomic. Najpierw odwiedziły Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne gdzie dowiedziały się między innymi dlaczego mamy dzień i noc oraz różne pory roku, co to są fazy Księżyca, czy można zbudować makietę Układu Słonecznego.

Wykład wzbogacony został pokazami filmików, na których uczniowie zobaczyli z jakimi trudnościami muszą zmagać się kosmonauci, jak wygląda start rakiety kosmicznej. Ogromne zainteresowanie wzbudził seans w Planetarium, historie o różnych konstelacjach, pokaz jak szukać Gwiazdy Północnej, a gdzie Krzyża Południa. Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Niepołomicach. Dzieci usłyszały ciekawe legendy i opowieści związane z królem Kazimierzem Wielkim, królową Boną, królem Batorym czy Ludwikiem Solskim. Zwiedziły ciekawą wystawę zwierząt egzotycznych. Wycieczkę zakończyła wizyta w miejscowej lodziarni.