Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Wycieczka do Niepołomic

29 pażdziernika 2012

29 października klasy IV-VI wyjechały na jednodniową wycieczkę do niedalekich Niepołomic. Może nie wszyscy mali i duzi wiedzą że oprócz zamku znajduje się tutaj Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w którym dowiedzieliśmy się między innymi że wszyscy jesteśmy kosmitami, dlaczego widzimy tylko jedną stronę księżyca no i że zrobienie proporcjonalnej makiety naszego układu słonecznego jest bez sensu. Poza tym pingwinom może się zakręcić w głowie od patrzenia w gwiazdy a niedźwiedzie polarne mogą doznać konsternacji widząc ciągle te same konstelacje;)


W zamku oprowadzała nas miła pani z czarującym uśmiechem opowiadając ciekawostki o ludziach związanych z zamkiem np o Ludwiku Solskim, patronie tarnowskiego teatru. Wikipedia podaje informacje że na używanie swego nazwiska w nazwie Tarnowskiego Teatru, Ludwik Solski wyraził osobistą zgodę. Teatr zainaugurował swoją pracę premierą Zemsty Aleksandra Fredry, a inscenizację wyreżyserował sam Solski, który wystąpił także w roli Dyndalskiego.
Następnie mieliśmy okazję podziwiać piękne i mało znane obrazy znanych polskich malarzy. Niektóre obrazy miały duchy, inne dziwnie się poruszały no i dokładnie prawidłowo wprowadzając nas w nastrój przed Halloween....
Szkoda tylko że pogoda nie dopisała i nie mieliśmy szansy na uścisk rąk z metalowym rycerzem ani na relaksujący spacer po ogrodzie zamkowym ale zachęcamy do powrotu w słoneczny weekend – nie zapomnijcie wziąć rodziców;)


Autor:
admin
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe