Wycieczka do Pacanowa i Kurozwęk klas I – III

12 września 2014

Uczniowie klas młodszych pojechali do Pacanowa. Nie błąkali się po całym świecie jak Koziołek Matołek, ale przybyli autokarem wprost do Europejskiego Centrum Bajek. Na dzieci czekały niezwykłe atrakcje: kwiaty opowiadające bajki, podróż pociągiem przez baśniowe krainy, tajemnicze szklane kule kryjące bohaterów bajek z różnych krajów. Ze wzruszeniem uczniowie obejrzeli teatrzyk kukiełkowy o Małej Syrence i polskie filmy animowane o Koziołku Matołku i psie Reksiu. Oczywiście nie zabrakło spotkania z innymi kozami.

Piękna wiosenna pogoda sprzyjała rekreacji na placu zabaw. Nasz szkolny Dreptuś dobrze poczuł się w towarzystwie innych krasnali. Potem dzieci zwiedzały Zespół Pałacowy w Kurozwękach. Dziewczynki przez chwilę poczuły się jak księżniczki w Sali balowej. Chłopcy bardziej byli zainteresowani atrakcjami pałacowych lochów. Dużo emocji dostarczyła przejażdżka na wozie i podziwianie stada bizonów, a także przejście przez kukurydziany labirynt.