WYCIECZKA DO PILZNA

04 czerwca 2016

W pierwszą sobotę czerwca członkowie koła plastyczno-technicznego wybrali się na wycieczkę. Najpierw odwiedzili ,,Gospodę u Wiedźmy’’ w Lipinach. Tam pod czujnym okiem pań kucharek uczyli się robić pierogi. Czekając na ich ugotowanie udali się na zwiedzanie miniaturowego skansenu. Zobaczyli staw z pięknymi grzybieniami, miniaturowe gospodarstwa z rolnikami wykonującymi codzienne obowiązki, stada zwierzątek pasących się na łączkach, kościół, synagogę, karczmę i dwór.  Druga część skansenu to Krasnoludkowo. Tutaj z kolei miniaturowe lalki krasnoludków ułożone są w grupy przedstawiające najpopularniejsze bajki dla dzieci takie jak „Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek”, czy „Roszponka”.  Finałem spaceru było wejście na zamek królewny Śnieżki. Drugim punktem wycieczki było Muzeum Lalek w Pilźnie. Tam czekało zwiedzanie wystaw lalek z różnych stron świata, ekspozycja prezentującą ród Piastów przygotowana z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski, mały spektakl światła i dźwięku ,,Legendy polskie’’. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja teatrzyku cieni. Na zakończenie wszyscy udali się do pracowni i z przygotowanej gliny lepili małe cudeńka. Powstały koszyczki, pieski, aniołki, sówki, makiety warowni. Praca była tak inspirująca, że nawet opiekunowie skusili się i wykorzystali czas na zrobienie swoich figurek.