Wycieczka klas 1-3 do Jastrzębiej

01 pażdziernika 2015

Dnia 1 października dzieci kl. 1-3 odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „ U Dajany” w Jastrzębiej. Wycieczka edukacyjna miała na celu przybliżenie i pokazanie dzieciom jak żyje się na wsi, zgodnie z naturą.

Na początku dzieci pomagały w przygotowaniu ciasta do wypieku chleba i ciasteczek. Przekonały się naocznie ile pracy trzeba włożyć, aby powstały pyszne bochenki chleba. Kiedy chleb piekł się w piecu, wszyscy poszli na wycieczkę do pobliskiego lasu. Udało nam się znaleźć prawdziwki, ale też piękne muchomory, które stanowią niezwykłą ozdobę lasu. Spotkanie ze zwierzętami wiejskimi, dojenie kozy czy zabawa z koziołkami, kotem czy psem sprawiła dzieciom wielką frajdę. Przy pięknej pogodzie, po wycieczce i zabawie na świeżym powietrzu, chętnie posililiśmy się kiełbaską z grilla z wiejskim chlebem. Apetyty dopisywały!

Na zakończenie dzieci szukały jajek ukrytych w stodole, w sianie. Niektórzy, pierwszy raz w ogóle widzieli stodołę. Chłopcom z klasy 3 udało się znaleźć wszystkie jajka. Gdy odjeżdżaliśmy, gospodyni wręczyły każdemu chlebek, który zdążył się już upiec. Pachniało wspaniale!