Wycieczka klasy III do Krakowa

30 kwietnia 2012
Klasa III pojechała pociągiem na wycieczkę do Krakowa. Postanowiła zwiedzić ciekawe i nietuzinkowe muzeum. Wystarczyło tylko zejść do Podziemi Rynku. Na głębokości kilku metrów kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa.

Powstanie tej interaktywnej wystawy umożliwiły badania archeologiczne, które były prowadzone w latach 2005-2010. Pod płytą Rynku powstał unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Dzieci zobaczyły średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, gliniane figurki, ozdoby, groty tatarskich strzał. Odwiedzając wystawę mogły poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku, bowiem w trakcie zwiedzania można usłyszeć m.in. odgłosy gwaru transakcji handlowych. Ekspozycję wzbogacają ciekawe makiety oraz multimedia w postaci ekranów dotykowych, hologramów, projekcji filmów dokumentalnych. Była to niezwykle pouczająca wycieczka, która być może przyczyni się do rozbudzenia wyobraźni dzieci i zainteresowania historią Polski.