Wyróżnienie dla pierwszoklasistów

04 maja 2012
Uczniowie klasy I zdobyli wyróżnienie w konkursie plastycznym na plakat promujący Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża". Konkurs ten został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

W nagrodę każde dziecko otrzymało książkę pt. ,,Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce'' autorstwa Anny i Łukasza Dębskich. Nagroda ta bardzo ucieszyła wszystkich Pożeraczy Liter. Czytelnik znajdzie tu dawne legendy i całkiem niedawne historie, najważniejsze informacje i ciekawostki, a wszystko okraszone humorem i pięknymi ilustracjami. Dzięki tej książce, będącej pewnego rodzaju przewodnikiem, atlasem zachęcającym do zwiedzania Małopolski, można już planować wakacyjne wędrówki.