Z archiwum klasy 3 gimnazjum - I miejsce w konkursie dla młodych autorów w kategorii szkół gimnazjalnych

28 maja 2018
Pewnej lekcji, a było to zimą, dostaliśmy zadanie napisania wierszy, związanych tematycznie z Tarnowem. Nikt tego nie powiązał z konkursem zapowiedzianym nam kilka dni wcześniej. Napisałam je, aby nie musieć zgłosić kolejnego już ,,np.”, bądź dostać jedynki.
Po pewnym czasie pani przypomniała nam o konkursie, obwieszczając, że mamy w klasie jednego zwycięzcę. Ucieszyłam się niezmiernie, dowiedziawszy się, zostałam nagrodzona w konkursie polonistycznym dla młodych autorów w kategorii szkół gimnazjalnych. Zajęłam I miejsce.
Oczywiście, ja, jak to ja, pominęłam uroczyste rozdanie nagród i w rezultacie nagrodę otrzymałam w szkole półtora miesiąca po terminie. A co to było...
Jako nagrodę dostałam sweterek ze wzorkiem pianek marshmallows, ołówek, grę planszową, książkę pt.,, Ludzie bezdomni” S. Żeromskiego oraz czekoladę.
Zachęcam serdecznie do brania udziału w wszelakich konkursach, bo praca jest przyjemna i daje dużo satysfakcji. Warto też pomyśleć o nagrodach.
Magda
Archiwum, Archiwum, gimnazjum