„Z MITOLOGIĄ NA TY”

21 grudnia 2009

21 grudnia 2009 roku pierwszoklasiści uczestniczyli w finale konkursu mitologicznego „Z mitologią na ty”. Miał on na celu zainteresowanie uczniów starożytnością w szczególności zaś mitami Greków i Rzymian. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą był pisemny test wiedzy mitologicznej. W części drugiej (ustnej), każdy uczestnik miał zaprezentować wybranego przez siebie boga lub herosa. Komisja oceniała w tym przypadku zarówno strój jak również umiejętność publicznego prezentowania swojej wiedzy, elokwencję i erudycję.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się pięciu uczniów: Gabriela Mróz, Kamila Schenk, Piotr Foszcz, Filip Gajda oraz Bartosz Wawrzynek. W czasie prezentacji wykazali się wielką inwencją i zdolnościami aktorskimi, humorem co dla widzów było nie tylko bogactwem wiedzy, ale również dobrej zabawy. Po „burzliwych obradach jury” zwycięzcą został Piotr Foszcz. Drugie miejsce zajęła Kamila Schenk, natomiast trzecie wywalczył Filip Gajda. Wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienie i pochwałę za swoją pracę i trud włożony w przygotowanie do konkursu.

Archiwum, gimnazjum, Galeria