Z WIZYTĄ U SŁOWIAN

25 września 2019
25 września uczniowie kl. III, IV i V udali się na wycieczkę do Stobiernej. Na niewielkim wzgórzu znajduje się tam Osada Słowiańska, miejsce, gdzie można przenieść się w czasie prawie 1000 lat wstecz i poczuć prawdziwie średniowieczną atmosferę.

Uczniowie zwiedzili zabudowania osady, dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu Słowian. Zobaczyli jak mieszkali, jak się ubierali, jakiej broni używali podczas najazdów wroga. Swoją wiedzę ugruntowali podczas warsztatów, gdy bawili się w archeologów, malowali tarcze i piekli podpłomyki. Na koniec chętni mogli wykazać się siłą i sprawnością fizyczną podczas biegu woja. Rywalizację wygrała Ania z kl. V. Dużą atrakcją okazała się również wizyta w Parku Owadów i Pajęczaków, gdzie uczniowie oglądali kilkanaście okazów w olbrzymim powiększeniu. Można tam znaleźć między innymi biedronkę, pszczołę, szerszenia, mrówkę, ale największe zainteresowanie wzbudził oczywiście kleszcz.

sekretariat