Z wizytą w bibliotece na spotkaniu z pisarką, reporterką i tłumaczką – Barbarą Gawryluk

08 maja 2017

Pani Barbara jako pisarka opowiedziała o swoich ulubionych oraz popularnych książkach napisanych dla dzieci. Potem wyjaśniła że jej druga profesja czyli bycie reporterem przyczyniło się do powstania fascynujących opowiadań o prawdziwych zdarzeniach, np o Dżoku, Balticu, czy Klifce. Autorka przedstawiła swój ostatni zawód czyli tłumacz z języka szwedzkiego. Tłumaczy na język polski popularne w Szwecji książki z serii Biuro detektywistyczne Mai i Lassego. Uczestnicy spotkania mieli możliwość posłuchania fragmentu z ostatniej części w języku szwedzkim. Na zakończenie spotkania uczniowie poprosili o pamiątkowe zdjęcie i autografy.