Z wizytą w Szkocji

10 czerwca 2010

W dniach 02-09 czerwca bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły, zarówno ze szkoły podstawowej jak i z gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Szkocji. W ciągu 8 dni, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili najważniejsze miejsca w Edynburgu. Wśród nich znalazły się między innymi:

• Holyrood Palace

• John Knox House

• The Museum of Childhood

• The Museum of Edinburgh

• Arthur’s Seat

• The Royal Yacht Britannia i wiele innych

Należy również wspomnieć, że oprócz zwiedzania samego miasta, uczestnicy szkolnego wyjazdu wzięli udział w dwóch wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez szkockie biuro podróży: Heart of Scotland. W czasie pierwszej z nich, dzieci miały okazję podążać szlakiemWizards and Warriors czyli czarodziejów i wojowników i zobaczyć jedne z najsłynniejszych szkockich zamków: Bamburgh Castle i Alnwick Castle (znany z filmów o Harrym Potterze). Celem drugiej wycieczki było słynne jezioro Loch Ness i związane z nim legendy - Loch Ness and Legends. Uczestnicy wycieczki podziwiali niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki jadąc przez Scottish Highlands czyli szkockie góry włącznie z pasmem najwyższego szczytu Szkocji jakim jest Ben Nevis.

Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Szkocja zachwyciła wszystkich bez wyjątku, co najlepiej widać po ogromnej ilości zdjęć zrobionych przez uczniów i opiekunów.

Archiwum, gimnazjum, Galeria