ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

19 maja 2016

19 maja odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu ,,Od edukacji do integracji’’, w których wzięli udział wychowankowie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Zbylitowskiej Góry. Uczestnicy koła plastyczno-technicznego ozdobili butelki papierem ryżowym i bratkami wyciętymi z serwetek. Tak powstały eleganckie wazony na kwiaty. Drugą pracą był medal dla przyjaciela w postaci kotka, pieska lub rybki. Tu też wykorzystano materiały odpadowe (zużyte płyty CD). W ten sposób dzieci nauczyły się, że niepotrzebne rzeczy możemy zamienić w coś ładnego i potrzebnego. Podczas pracy dało się zauważyć wzajemną życzliwość i chęć niesienia pomocy.

Na kółku fotograficznym też witaliśmy pięcioro uczniów z ośrodka. Zajęcia miały charakter integracyjny. Uczniowie przedstawiali się i opowiadali o swoich zainteresowaniach fotografią. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania, interesowali się też zajęciami w których uczestniczyli. Uczniowie SSP i Gim otwarcie przyjęli nowych kolegów. Ochoczo przedstawili czym zajmowali się na zajęciach i jakie tematy zostały zrealizowane.  W formie przypomnienia poszczególni uczniowie z pomocą prowadzącego referowali m.in. takie zagadnienia jak: pojęcie i historia fotografii, budowa i rodzaje aparatów fotograficznych, jak powstaje obraz fotograficzny w prawdziwej ciemni fotograficznej. Ten temat najbardziej zainteresował nowicjuszy, którzy orzekli, że ciemności się nie boją i chętnie wezmą w takich zajęciach udział. Warte podkreślenia jest to, że uczniowie chętnie ze sobą rozmawiali wymieniając między sobą wiadomości i spostrzeżenia. Brali czynny udział w zajęciach i widać było zadowolenie wszystkich z zajęć.