Zajęcia sztuki użytkowej klasy II

03 pażdziernika 2014

Klasa II miała nietypowe zajęcia artystyczne. Prowadziła je mama jednej z uczennic, która hobbystycznie zajmuje się projektowaniem zabawek, poduszek, dekoracji dla dzieci i do domu. Podzieliła się swoim doświadczeniem z uczniami. Każdy otrzymał zestaw koralików, nitek, sznureczków, kawałki filcu i zaczepy. Pod czujnym okiem pani Izabeli dzieci wykonały breloczki i kolczyki, wykorzystując otrzymane materiały. Podczas zajęć uczniowie byli bardzo skupieni i zaangażowani. Twórczy zapał wykazywały zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Zajęcia były dobrą okazją do poznania sztuki użytkowej. Efekt końcowy wynikał również z kreatywności uczniów i był widoczny zaraz po zakończeniu zajęć.

Te zajęcia dostarczyły uczniom wiele radości i na pewną były dobrą inspiracją do dalszych działań.